Selamlar güzel insanlar… Bu yazıyı yazarken şimdiden Pazartesi sendromuna girmiş olanları düşünüyorum da aslında bu Pazartesi sendromunu çok abarttığımızı fark ettim. Böylece de bu yazı ortaya çıkmış oldu. 🙂 Zira güne nasıl başlarsak günün devamının da o şekilde devam edeceğinde hem fikir olduğumuzu düşünüyorum. Bu yüzden de güne nasıl başlayacağımız en önemlisi.

Birçok kişi saat alarmı çaldığı anda söylene söylene yataktan çıkıyor. Halbuki yeni bir günün bize nasıl bir hediye olduğunun farkında bile değil. Peki yeni bir güne başlarken nasıl kendimi motive edebiliriz? Enerjimizi nasıl yükseltebiliriz?

Ben kendimde uyguladıklarımı da ekleyerek aşağıda sizlere bir sürü madde sıralıyor olacağım. Size en çok uyanları hemen kapıp uygulamaya başlarsanız belki de bu haftanız yani 2017’nin son haftasını muhteşem geçirip 2018 yılına daha da büyük bir coşkuyla girersiniz. Kim bilir?! Haydi başlıyoruz… Buyurun bakalım…

 1. Yatakta uyanırken mutlaka gerilin… Şöyle uzun uzun vücudunuzun farkına varın ve bedeninize onu sevdiğinizi söyleyin. Mesela “Merhaba Bedenim, teşekkür ederim bana hizmet ettiğin için.” diyebilirsiniz.
 2. Ayaklarınızı hiç seviyor musunuz? Sabah uyandığınızda şöyle bir 5 dakika ayaklarınıza masaj yapın. Emin olun size nasıl iyi geldiğini anladığınızda bunu alışkanlık haline getiriyor olacaksınız.
 3. Güne 1 Bardak Su İle Başlayın; Yaklaşık 7 – 8 saattir sizinle beraber uyuyan ve susuz kalan metabolizmanızı uyandırmanın en güzel yolu, güne 1 bardak su ile başlamaktır. İster sıcak, ister soğuk güne 1 bardak su ile başlamak metabolizmanızın uyanmasını sağlıyor.
 4. En sevdiğiniz müziği açın. Duştayken, giyinirken size siz modunuzda olmasanız bile sizi havaya sokacak mutlaka.
 5. Hatta bazen bunu yapamıyorum ama sabahları en az 30 dk hızlı tempoda yürüyüş yaparsanız hem metabolizmanızı hızlandırmış olursunuz hem de güne spor yapmış olmanın sağladığı mutluluk hormonu ile daha da süper bir başlangıç yapmış olursunuz.
 6. Kahvaltınızı sakın ama sakın atlamayın. Kahvaltınızda pohaça, yağlı börek, ayvalık tostu gibi karbonhidratı yüksek olan yiyecekler tercihiniz olmazsa çok daha iyi olacaktır.
 7. İşe gidiyorsanız ya da evdeyseniz dışarıda mutlaka yürüme zamanını ayırmaya özen gösterin. Böylece dışardaki insanlarla, minik küçük dostlarımız ile iletişim kurabilirsiniz. Nasıl mı? Sadece bir gülümsemenin etkisi bile fark yaratacaktır. Gülümseyin! Gülümsemeyi asla eksik etmeyin.
 8. Gününüzün kötü geçeceğine dair herhangi bir düşünce aklınızda beliriverdiği anda mutlaka bu düşünceyi uzaklaştırın kafanızdan. Düşündüğünüz kötü olan şeyi/durumu tam tersi olumlu şekilde düşünmeye çalışın. Hatta “MIŞ” gibi oyununu oynamaya ne dersiniz? “Bugün çoook mutluyum” cümlesini birkaç defa tekrarlayın.

BONUS: Access Consciousness mottosunu mutlaka tekrarlayın; “Tüm yaşam bana kolaylıkla, neşeyle ve ihtişamla gelir!” 

Hepimiz en nihayetinde insanız. Zayıflıklarımız, güçsüzlüklerimiz, zaaflarımız olabilir. En önemlisi onlarla barışıp, onları kabullenip yolumuza devam etmemiz.

Her güne gülümseyerek sevgiyle başlayalım. Çünkü her yeni gün, kendi armağanlarıyla gelir.

Access Consciousness’ı yakından tanımak istiyorsanız şuraya tıklayabilirsiniz; https://kuzeytanker.com/access-consciousness-the-bars/ 

Motivasyon sorunu mu yaşıyorsunuz? Kendinizi mutlu etmenin yollarını bulamadınız mı? Access Consciousness The Bars Kolaylaştırıcısı olarak sizleri Access’in sihirli dünyasına davet ediyorum.

Access Consciousness The Bars Seans ve Eğitim almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

   

  Sabah Menüsü Tarifi:

  1 adet lekesiz gönül

  1 adet açık yürek

  500 gr. Güler yüz

  250 gr. Tatlı dil

  100 gr. Hürmet

  1 çorba kaşığı sevgi

  1 çaykaşığı hoşgörü

  1 su bardağı iyi niyet

  1 tutam samimiyet

  1 ölçek dürüstlük

  Göz kararı saygı…

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz