Bir grup rahibe önemli mesaj vermek isteyen Tibetli bir Lama, büyük bir kavanoz çıkarıp önündeki masanın üstüne koydu ve yumruk büyüklüğünde taşları teker teker kavanoza yerleştirdi. Daha fazla taşın girebileceği yer kalmayınca sordu, “Bu kavanoz dolu mu?”

Herkes “Evet” dedi. Lama, masanın altından bir kova çakıl çıkardı ve çakılların bir kısmını kavanoza boşaltıp, iyice yerleşmeleri için kavanozu salladı.Yine sordu: “Kavanoz dolu mu?” Rahipler duruma uyanmaya başlamıştı, “Muhtemelen hayır”, dedi biri.

“İyi o zaman!” dedi, yine masanın altına uzandı ve bir kova kum çıkardı. Kumu aradaki tüm boşluklar dolana kadar kavanozun içine boşalttı ve bir kez daha sordu: “Kavanoz dolu mu?”

“Hayır!” diye bağırdı rahipler. “İyi o zaman” dedi Lama ve bir sürahi su alarak kavanoz ağzına kadar dolana dek doldurdu. Sonra sordu, “Bu gösterinin mesajı nedir?” Genç bir rahip yanıtladı, “Mesaj şu, gününüz ne kadar dolu olursa olsun, her zaman daha çok şeye yer vardır.”

“Hayır” dedi Lama, “Mesaj şu, büyük taşları baştan koymazsanız, daha sonra hiç sığdıramazsınız. Yaşamanızda ki öncelikler nedir?”

Diyelim ki, önümüzdeki 2 yıl boyunca normal yaşantınıza ara verdiniz. Önümüzdeki 24 ay boyunca, nerede yaşayacağınızı, geçiminizi nasıl sağlayacağınızı, faturaların nasıl ödeneceğini, ailenizin, arkadaşlarınızın ve meslektaşlarının yaptıklarınızla ilgili ne düşündüğü de çok umurunuzda değil.

Peki bu 24 ay boyunca ne yapacaksınız?

 

Alışveriş mi?

İnternette sörf mü?

Belki de sahilde oturup, önümüzdeki aylar boyunca ne yapacağınız hakkında konuşmak mı?

Yoksa düşündüğünüz ve konuştuğunuz konularla ilgili bir şeyler yapmaya başlamak için kaşınacak mısınız?

Kaşınmak! En sevdiği kelime… Kendinizi kaşımaya hazır mısınız?

Hepimizin bir hevesi, bir kaşıntısı mutlaka var. Hayat kısa. Yapmak istediğin bir şey varsa… tam şuan başlamak için en uygun zaman!

SADECE BİR YERDEN BAŞLAYIN… KÜÇÜK ADIMLARLA BUGÜN BAŞLA!

 

Beklemenin kime faydası var? Başlamak ilerlemektir.

Daha da motivasyona ihtiyacın varsa bu makalemi de okumanızı önerebilirim;

Access Consciousness® Nedir? Access The Bars Nedir?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz