Kemik İliği Saç Maskesi denilince, kemik iliğinin kokusundan tutunda görünüşüne kadar size “ıyyyy” dedirttiğini duyar gibiyim. Ancak Fitmaya’nın Kemik iliği Saç Maskesi stresten dökülen saçlarımı ve sakallarımı toparlamama baya katkı sağladı. Beni tanıyanların çoğu bilir, geçtiğimiz sene 2 kere fıtıktan acil olarak ameliyata alındım. Bel fıtığına dair hiçbir belirti yoktu, ne bir ağrı ne de başka bir şey. Birden yürürken sol bacağıma ağrı girmeye başladı ve yürüyememeye başladım. Siyatik sinir sıkışması dendi, iğneler yapıldı, ağrı kesici ilaçlar verildi ancak hiç dinmeyen acı gittikçe şiddetini arttırmaya başlamıştı.

En son çare emar çekilince belimde l5 bölgesinde patlamış fıtık olduğu anlaşıldı ve hemen Beyin ve Sinir Cerrahı araştırmamız sonucunda Prof Dr Nihat Dinçbal ile iletişime geçip ertesi günün sabahına gerçekleştirilecek ameliyatı ayarladık. Ameliyatım çok başarılı geçmişti. (Buradan hocama selamlar) 45 gün oturmam yasaktı hep yatmak zorundaydım. Tabii benim gibi birinin kanı kaynarken yatması olur mu hiç? 30 günün sonunda ayaklandım, işe gittim, hareketlerim özensiz oldu. (Burada tamamen benim suçum tabi) Yılbaşı haftası birden aynı ağrının daha şiddetlisi başladı. Enfeksiyon mu oldu derken alınan fıtığın yerine kemiğin kıkırdak dokusu kaymış.

İşte bu hikayeyle birlikte vücudumun yaptığı stres ile sakallarım ve saçlarım dökülmeye başladı. Fitmaya ile de bu sayede yollarımız kesişti. Hem ilikli kemik suyu içmeye başladım düzenli olarak hem de Kemik İliği Saç Maskesi’ni kullanmaya başladım. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken tek nokta Fitmaya Kemik İliği Saç Maskesini düzenli kullanmak. Tamamen doğal, yenilebilir bir ürün olduğundan ve kimyasal içermediğinden bu ürünü ilaç gibi görmek en büyük hata olacaktır. Kokusu tamamen bastırılmış olan bu üründe öyle ağır koku almayacaksınız. İçeriğinde kemik iliği haricinde hindistan cevizi yağı, bal mumu, lavanta, e vitamini ve keten tohumu mevcut. Bu zengin içeriği sayesinde hem dökülmeler bıçak gibi kesiliyor hem de düzenli kullanımda bebek saçlar / kıllar çıkmasına destek oluyor. Düzenli kullanım önemli olduğundan 5li set şeklinde satışları mevcut. Satın almak için burayı tıklayabilirsiniz: FİTMAYA KEMİK İLİĞİ SAÇ MASKESİ

Ben kendim nasıl kullandığımı anlatayım size…

Kemik İliği Saç Maskesi Kullanımı

5li set satışları olduğunu söylemiştim. Bu 5li set içerisinde 5 adet 40ml cam kavanozda geliyor siparişiniz. İçerisindeki e vitamini zaten doğal raf ömrü uzatıcı etkisi yapıyor. Bu yüzden kargoda gelirken herhangi bir sorun olmuyor. Ancak siparişiniz size ulaştığı zaman hepsini buzdolabında muhafaza edin mutlaka. Kullanmadan yarım saat önce buzdolabından çıkarın. Elinizle aldığınızda vücut ısınızda eriyor olacak. Eğer hala sürmek size zor geliyorsa benmari usulü eritin. Kafa derinize masaj yaparak iyice yedirin kürü. Akabinde saç uçlarınıza sürün.

Eğer sakalınıza yapacaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. 1 kür sadece sakal için fazla geliyor ben hem saçım için hem de sakalım için aynı anda yaptım hep. Sakal çizginizi geçmeden masaj yaparak yanaklarınıza iyi yedirin. Sakalımdaki kürü ben 40 – 45 dk sonra bol su ile yıkadım. Saçı ise en az 2 saat bekletmenizi öneriyorlar. Maskeyi iyice yedirdikten sonra saçımı streç ile sardım ki iliğin proteininin ve yağların vitaminlerinin emilimi ısı ile iyice artsın diye. Bazı haftalar saçımı sarıp uyuduğum bile oldu. Eğer sizi rahatsız etmeyecekse bu şekilde sabaha kadar da bekletebilirsiniz. Faydadan başka hiçbir şekilde zararı yoktur.

Eğer hormonel rahatsızlığınız varsa ve saç dökülmesi genetikse ekstra daha fazla dıştan saç bakımınıza özen göstermenizi tavsiye ederim. Bu noktada probiyotik beslenme çok önem taşımaktadır. Çünkü bağırsaklarımızdan geçen toksik maddelerin kana karışmasını probiyotikler engeller. Bu sayede de toksik madde geçişi azalacağından saç maskesinden alacağınız faydayı maksimuma çıkarmış olursunuz. Burada saçı kelleşmiş olan arkadaşlar varsa, kıl kökleriniz ölmemişse fayda görebilirsiniz bu maskeden. Ancak kıl kökleriniz artık ölmüş ise yapacak bir şey yoktur. Fitmaya Kemik İliği Saç Maskesi, uyuyan kıl köklerini uyandırmaya yardımcı olan ekstra bir takviyedir.

Saf İliği yağı tamamen protein yani kolajen olduğu saçın direkt besin kaynağıdır. Kimyasal işlemlerden yani boyadan, fön çekilmekten dolayı yıprandığından, yandığından dolayı saçı onarır, besler ve yıpranıklığı da iyileştirir. Saçı hacimleştirdiği gibi içerdiği kolajen sayesinde de saçı mat görüntüden kurtarıp parlaklaştırır.

Saç ve sakal dökülmesinin en büyük düşmanın stres olduğunun tekrar altını çizmek isterim. Bu yüzden şu yazımı da okumanızı öneririm: https://kuzeytanker.com/frekans-yukseltici-sesler-iyilestirici-titresimler-ile-rahatlamak-ve-donusmek-mumkun/

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz